Akbank Konut Kredisi 2019 ( Hesaplama ve Faiz Oranları )

Akbank Konut Kredisi 2019 ( Hesaplama ve Faiz Oranları )
19.04.2019
422
A+
A-

Akbank konut kredisi faiz oranları, hesaplama, başvuru ve gerekli belgeler hakkında yazmış olduğumuz bu yazımızda konut kredisi ile ilgili olarak editörlerimiz tarafından araştırılmış bütün detaylar yer almaktadır.

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank konut kredisi faiz oranları vade süresine göre değişiklik gösteren bir konut kredisi türüdür. 120 Aya varan vade seçenekleri ile alabileceğiniz bu krediyi aynı zaman da 60 ay vadeli şekilde de alabilirsiniz. 60 aya kadar olan konut kredileri için Akbank konut kredisi faiz oranı %2.1, 120 aya kadar olan konut kredileri için ise faiz oranı %1.99 olarak belirtilmiştir. Akbank konut kredisinden aynı zaman da 48 ay vadeli konut kredisi imkanı da bulunmaktadır. Ancak 48 ay vadeli konut kredisi faiz oranı %2.11 olarak belirlenerek diğer 2 seçeneğe göre daha fazladır. Akbank konut kredisi için kredi tahsis ücreti bir defa olarak %0.5, ekspertiz ücreti 980 TL ve son olarak taşınmaz rehin ücreti 126,26 olarak taksit tutarınıza eşit miktarda eklenecektir.

Akbank Konut Kredisi Hesaplama

Akbank konut kredisi hesaplama işlemi yapmak için Akbank’ın resmi internet sitesinden yapabilir veya yukarıda vermiş olduğumuz faiz oranları ile size uygun vade seçenekleri ile birlikte yapabilirsiniz. Akbank üzerinden 120 ay vadeli olarak alabileceğiniz konut kredisi için %1.99 faiz oranı ile 100 bin TL konut kredisi alırsanız kredi tahsis ücreti, ekspertiz ücreti ve rehin ücreti ile birlikte aylık taksitleriniz 163.573,71 TL olacaktır. 100 bin TL konut kredisi için toplamda 265.179,97 TL ödemiş olacaksınız. Son zamanlarda ekonomistlerin ve büyük inşaat firmalarının açıklamalarına göre konut kredilerinde gelecek indirim söylentileri ile birlikte bazı haber kaynaklarına göre Akbank konut kredisi faiz oranlarını %1.77’ye kadar düşürebileceği konuşulmaktadır. Yukarıda vermiş olduğumuz faiz oranları 19.04.2019 tarihi Akbank resmi internet sitesinden alınmış güncel konut kredisi faiz oranlarıdır.

Akbank Konut Kredisi Başvurusu ve Gerekli Belgeler

Akbank konut kredisi başvurusu için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Konut kredisi başvurusu için gerekli şartları yerine getiren herkes Nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve adres bilgileri ile Akbank şubelerinden başvuru yapabilirler. Akbank konut kredisi için gerekli evraklar başlıca aşağıda ki gibidir.

  • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • İkametgah belgesi
  • Almak istediğiniz konutun tapu fotokopisi
  • Konut kredisi başvurusu formu ( Banka şubelerinde mevcuttur.)

Yukarıda vermiş olduğumuz 5 gerekli evrakla birlikte Akbank şubelerine giderek anında konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun yanıt sıra konut kredisi hakkında yazmış olduğumuz bir diğer yazımızda Şekerbank konut kredisi 2019 yazımızda bu yazımızı okuyarak da farklı bir bankanın konut kredisi faiz oranlarını öğrenerek karşılaştırma yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.