Ev Hanımıyım Kredi Alabilir Miyim Diyenlere Özel Kredi Veren Bankalar 2019

Ev Hanımıyım Kredi Alabilir Miyim Diyenlere Özel Kredi Veren Bankalar 2019
20.03.2019
527
A+
A-

Son zamanlarda sıkça karşılaştığımız sorulardan biriside ev hanımlarına kredi veren bankalar var mı ? Evet bu sorunun cevabını gerçekten merak eden çalışmayan ev hanımları bu yazımızı okuyarak hangi banka ev hanımlarına kredi veriyor ? öğrenebilirler.

Ev Hanımlarına Kredi Çıkar Mı?

Yazımızın devamında da göreceğiniz gibi bir çok banka ev hanımlarına kredi vermektedir. Üstelik bu krediyi verirken gelir belgesi yada maaş bordrosu istemeden, Ancak bazı bankalar için bu durum biraz farklı çalışmaktadır. Şöyle ki, bazı bankalar çalışmayan ev hanımlarına kredi verirken eşinin gelir durumuna bakmaktadır.

Ev hanımları için kredi çekmenin kolay yolları vardır. Örneğin; üzerine kayıtlı bir gayrimenkulunuz varsa dilediğiniz bankadan kredi alabilirsiniz. Bu da demek oluyor ki sadece bir konut değil de üzerinize kayıtlı taşınmaz bir malınız varsa aşağıda vereceğimiz bankalardan ev hanımlarına 20 bin TL ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Bunların yanı sıra KOSGEB üzerinden faizsiz bir şekilde de ev hanımları kredi alabilirler. ( sadece iş kurma amaçlı )

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

  • Ziraat Bankası
  • Garanti Bankası
  • Türkiye Ekonomi Bankası
  • QNB Finansbank
  • Denizbank
  • Halk Bankası
  • Vakıfbank
  • ING Bank
  • Yapı Kredi Bankası

Yukarıda vermiş olduğumuz bankalardan çalışmayan ev hanımları belirli başvuru şartlarını yerine getirerek kredi alabilirler. Yazımızın devamında bankaları sırası ile inceleyip ev hanımlarına kredi başvurusu, şartları ve gerekli belgeleri nelerdir detaylı bir şekilde inceleyelim.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi (Başvuru Şartları )

Ziraat bankası daha çok evde oturan kadınlar için değilde iş hayatına atılmak isteyen girişimci olan kadınlarımız için 60 aya varan vade seçenekleri ile kredi verme imkanı sunmaktadır. İş yeri alma ve işletme durumu devreye girerse bu vade süresi 96 aya kadar çıkabiliyor. Bunun yanı sıra Ziraat bankası ev hanımlarına kredi kartı imkanı da sunmaktadır.

Garanti Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Çalışmayan ev hanımları Garanti bankasından kredi almak için biraz zorlanabilirler. Çünkü; Garanti bankasından kredi almak için üzerinize kayıtlı bir taşınmaz malınızı yani evinizi, yada tarla vs. gibi mallarınızı Garanti bankasına ipotek ettirerek kredi alabilirsiniz. İpotek ettirdiğiniz malın değerinin %75’i kadar kredi alma imkanınız vardır. Garanti bankası ev hanımlarına kredi başvurusu için şubeleri yada Garanti bankası internet bankacılığını ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası Ev Hanımlarına Kredi Şartları

Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile TEB arasında yapmış olduğu anlaşmaya göre işletmesi olan kadınlar için iş yerini genişletmesi için yada yeni bir iş yeri açması için kredi imkanı sunulmaktadır. Sadece kadınlara özel olarak verilen bu krediyi 24 ay vadeli bir şekilde alabilirsiniz. Üstelik kredi miktarı 125 bin TL gibi yüksek bir meblağ ile çalışmayan ev hanımlarını teşvik ediyor.

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi İmkanı

Girişimci ruhlu ev hanımları en kolay şekilde Denizbank’tan kredi alabilirler. SMS yolu ile 5 dakika 80 bin TL kredi alma şanını yakalamak için GIRISIMCI boşluk TC NO yazarak 3280’e atarak anında ev hanımlarına kredi şansını yakalayabilirsiniz.

Enpara Ev Hanımlarına Kredi Gelir Belgesiz

Enpara her hangi bir yerde şubesi olamadan tamamen internet ve mobil bankacılık sistemini kullanarak hizmet vermekte olan bir kuruluştur. Bankalar ev hanımlarından kredi vermek için gelir belgesi talebinde bulunabilirler ancak Enpara gelir belgesi talep etmeden ev hanımlarına kredi veriyor üstelik bu krediyi %1.42 gibi düşük bir faiz oranı ile bayan müşterileri ile buluşturuyor. Enpara internet sitesinden yapacağınız kredi başvurusu ile 30 bin TL ihtiyaç kredisine %1.42 gibi düşük bir faiz oranı ile sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra Enpara internet sitesinden kredi kartı başvurusu da yapabilirsiniz. Yapacağınız basit işlemler sonucunda düşük faiz oranlı ve kart parası ödemeden kredi kartına sahip olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.