Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2019 (HEDİYE DEVLETTEN)

Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2019 (HEDİYE DEVLETTEN)
24.03.2019
459
A+
A-

Evlilik yapacaklara müjde 2019 yılı evlilik kredisi veren bankalar genişliyor. Evlilik kredisini bir ihtiyaç kredisi olarak düşünecek olursak, neredeyse ülkemizde hizmet veren bütün bankalar evlilik kredisi veriyor. Bizde bu yazımızda yeni evlenen çiftlerimiz için evlilik kredisi veren bankaları araştırarak paylaştık. Devlet destekli faizsiz evlilik kredisi hakkında bazı bilgiler paylaştık yazımızın devamını okuyarak evlilik kredisi ile ilgili bütün detayları öğrenebilirsiniz.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Baharın gelişiyle birlikte düğün sezonları başladı. Tamda düğün yapacak olanlar için ilaç gibi gelecek kredileri ve kredi veren bankaları sizlerle paylaşacağız. Düğün kredileri için bankalar 48 aya varan vade seçeneklerin yanı sıra evlilik kredisi için dosya masrafı da almıyorlar. Şimdi sizler için araştırarak bütün bankalar arasında yapmış olduğumuz karşılaştırmalara göre en uygun bankaları paylaşalım.

1. Akbank Masrafsız Evlilik Kredisi

Araştırmalarımız sonucu olarak vereceğimiz bankalar arasında en düşük düğün kredi veren banka Akbank olarak görünmektedir. Akbank düğün kredisi faiz oranları kredi vadesine göre değişmektedir. 12 ile 36 ay arasında değişen vade süresine göre 12 ay olarak aldığınız düğün kredisi için faiz oranı %1,65 24 ay vadeli olarak aldığınız kredi için faiz oranı %1,55 36 vadeli olarak almış olduğunuz düğün kredisi için ise faiz oranı %1,51 belirlenmiştir. Sizde Akbank evlilik kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız Akbank şubelerini ziyaret ederek düğün kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

2. Ziraat Bankası Evlilik Kredisi

Ziraat bankası üzerinden alabileceğiniz krediyi ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda düğün masrafları içinde kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra Ziraat bankası çeyiz hesabı kullanarak da paranızı %20 devlet destekli hesapta değerlendirebilirsiniz. Bu hesabı en az 3 yıl kullanabilirsiniz ayrıca bu hesaba sahip olmak için 27 yaşından küçük olmanız gerekmektedir. Ziraat bankası evlilik kredisi faiz oranı %2,01 olarak belirlenmiştir. 50 bin TL düğün kredisini 48 ay vadeli bir şekilde alabilirsiniz. Ziraat bankası evlilik kredisi başvuru yolları aşağıdaki gibidir.
1. Ziraat Bankası şubeleri
2. Ziraat Bankası ATM’leri
3. Ziraat Bankası İnternet sitesi ve Mobil uygulaması
4. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri

3. Garanti Bankası Düğün Kredisi

Garanti bankası evlilik kredisinin diğer bankalara göre farklı evlilik kredisi faiz oranları vade süresine göre değilde kredi tutarına göre değişiklik göstermesidir. Yani kredi tutarı yükseldikçe faiz oranı düşmektedir. Örnek vererek açıklayacak olursak şu şekilde gösterebiliriz. 25 bin TL evlilik kredisi tutarı için faiz oranı % 2,59 iken 50 bin TL kredi tutarının faiz oranı % 2,39 olarak belirlenmiştir. Garanti bankası evlilik kredisi başvurusu için Garanti bankası şubeleri,İnternet sitesi ve mobil uygulama, Garanti bankası müşteri hizmetlerini kullanarak başvuru yapabilirsiniz.

4. Yapı Kredi Evlilik Kredisi

Yapı kredi bankası evlilik masrafları yanı sıra nişan,balayı gibi masraflarınız içinde kredi finansmanı sağlamaktadır. Yapı kredisi evlilik kredisi başvurusu için TC Kimlik Numaranızı yazıp boşluk bırakıp gelirinizi yazıp 4411’e mesaj atarak anında evlilik kredisi başvurusu yapabilirsiniz. 48 ay vadeli olarak kullanabileceğiniz evlilik kredisi için faiz oranı % 2,04 olarak belirlenmiştir. 50 bin TL’ye kadar Yapı kredi evlilik kredisi alabilirsiniz.

5. Vakıfbank Evlilik Kredisi

Vakıfbank evlilik kredisi ile düğününüzü ertelemenize gerek kalmadı evlilik kredisi taksitleri sizin belirleyeceğiniz gibi planlanmıştır. Örneğin; aylık veya 3 aylık olarak taksit ödemesi yapabilirsiniz. 50 bin TL’ye kadar kredi alabileceğiniz Vakıfbank, evlilik kredisi faiz oranlarını %2,05 olarak belirlemiştir. Vakıfbank evlilik kredisi başvurusu için Vakıfbank şubeleri,Vakıfbank müşteri hizmetleri ve Vakıfbank İnternet sitesi ve Mobil uygulamasından yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.