Faizsiz Esnaf Kredisi Nasıl Alınır ? 2019 Faiz Oranları

Faizsiz Esnaf Kredisi Nasıl Alınır ? 2019 Faiz Oranları
27.04.2019
452
A+
A-

Devlet destekli olarak verilen faizsiz esnaf kredisi nasıl alınır, hangi banka faizsiz esnaf kredisi veriyor, faizsiz esnaf kredisi faiz oranları, başvuru şartları ve gerekli belgeler hakkında yazmış olduğumuz yazımızı okuyarak esnaflar için faizsiz kredi veren bankaları öğrenebilirsiniz. Konu ile ilgili olarak bütün detaylar yazımızın devamında gizlidir.

Faizsiz Esnaf Kredisi

Diğer adı KOBİ kredisi olarak bilinen esnaf kredisi bankaların esnaflarımız için başlatmış olduğu ve devlet destekli olarak verilen bu kredi türü 2019 yılında faizsiz olarak verilmeye başlanmıştır. Yeni bir iş kurmak için veya var olan işletmenizin ihtiyaçlarını karşılamak için verilen faizsiz esnaf kredisinden yararlanmak için Devletin başlatmış olduğu kampanyada ki yasaya göre KOBİ kavramına uymanız gerekmektedir. Bu şartlar aşağıda ki tabloda verilmiştir. Şartları ise 11828 sayılı resmi gazete ilanı ile yayınlamışlardır.

KOBİ Tanımı ve Nitelikleri

KOBİ KRİTERLERİMİKROKÜÇÜKORTA
İŞÇİ SAYISI10'AZ50'AZ250'AZ
YILLIK CİRO3 MİLYON VE ALTI25 MİLYON VE ALTI125 MİLYON VE ALTI
YILLIK TOPLAM3 MİLYON VE ALTI25 MİLYON VE ALTI125 MİLYON VE ALTI

Vermiş olduğumuz tabloda da görmüş olduğunuz gibi yasaya göre KOBİ’ler 3’e ayrılmıştır. Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli olmak üzere üç farklı KOBİ türümüz bulunmaktadır ve Kobilerin 3 farklı kritere sahip olmaları gerekmektedir. Bu kriterlere sahip işletmeler faizsiz esnaf kredisi veren bankalardan esnaf kredisi alabilirler.

Denizbank Esnaf Kredisi Başvurusu

Faizsiz Esnaf Kredisi Başvurusu ve Gerekli Evraklar

Faizsiz esnaf kredisi başvurusu için bankaların sizden istemiş oldukları belgeleri bir araya getirerek şubelere gitmeniz yeterli olacaktır. Aşağıda ki başlıkta sizlere vermiş olduğumuz Faizsiz esnaf kredisi veren bankalar şu evrakları başvuru esnasında sizden talep edeceklerdir.

  • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • Vergi levhası
  • Ticari sicil gazete ünvanınız
  • Noter onaylı imza sirküleri

Esnaf Kefalet Kredisi Başvurusu

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren Bankalar 2019

Geçtiğimiz yıl Halkbank’ın önderliğinde başlayan faizsiz esnaf kredisi kampanyası 2019 yılında pek çok bankayı etkilemiş gibi gözüküyor. 2019 yılında esnaflarımıza 0 faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamalarını ve genişlemeleri adına büyük destek olmuşlardır. Aşağıda faizsiz esnaf kredisi veren bankaları bulabilirsiniz.

  • Halkbank 0 faizli esnaf kredisi
  • Akbank faizsiz esnaf kredisi
  • Albaraka Türk faizsiz esnaf kredisi
  • Denizbank faizsiz esnaf kredisi
  • Vakıfbank faizsiz esnaf kredisi

Yukarıda vermiş olduğumuz bankalardan faizsiz ve 0 faizli olarak esnaf kredisi alarak işletmenizin ihtiyaçlarına çözüm bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra yeni bir projeyi hayata geçirmek için ve kendinize yeni bir iş alanı oluşturmak için de bu bankalardan faizsiz esnaf kredisi alarak kendi işletmenizi kurabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.