Garanti Bankası Mevduat Faiz Oranı 2019 ( Faiz Oranları ve Hesaplama)

Garanti Bankası Mevduat Faiz Oranı 2019 ( Faiz Oranları ve Hesaplama)
02.04.2019
2.159
A+
A-

Garanti bankası vadeli hesap ve e-vadeli hesap ile faiz oranı değişikliklerinden etkilenmeden paranızı değerlendirebilirsiniz. İstediğiniz zaman para çekebileceğiniz Garanti bankası vadeli hesap ve e-vadeli hesap ile vade bozulmadan sizde kazanabilirsiniz. Garanti bankası mevduat faiz oranları ve vadeli hesap faiz oranları hesaplaması yaparak paranızı değerlendirmek istiyorsanız yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

Garanti Bankası Vadeli Mevduat Faiz Oranları

Garanti bankası üzerinden vadeli mevduat hesabı olarak 3 farklı hesap açabilirsiniz TL, DOLAR ve EURO para birimlerinden hangisini tercih ederseniz o hesap ile paranızı değerlendirebilirsiniz. TL biçiminden mevduat hesabı faiz oranı 2 farklı oranla verilmektedir. Hoş geldin faizi olarak % 15,75 ile % 20,00 arasında değişirken uzun vadeli hesaplarda faiz oranı % 18,00 ile % 19,00 arasında değişiklik göstermektedir. Garanti bankası mevduat faiz oranları ile ilgili olarak aşağıda tabloda vermiş olduğumuz gibi Dolar ve Euro bakımından da paranızı değerlendirebilirsiniz. Dolar mevduat faiz oranı % 2,50 ile 3,50 arasında değişirken Euro mevduat faiz oranı % 0,85 – 1,00 arasında değişmektedir.
Garanti Bankası Mevduat Faiz Oranları ( TL,USD,EUR)

PARA BRİMİTUTAR ARALIĞI (TL ,USD,EUR)VADE (GÜN)FAİZ ORANI (%)
TÜRK LİRASI10.000 - 1.000.00032 - 370
15,75 - 20,00

DOLAR25.000 - 2.000.00032 - 400
2,50 - 3,50

EURO25.000 - 2.000.00032 - 400
0,85 - 1,00

Yukarıda vermiş olduğumuz TL ve Döviz türünden faiz oranları ile yastık altında ki paralarınızı Garanti bankası vadeli mevduat hesabı ile değerlendirebilirsiniz.

Garanti Bankası E-Vadeli Hesap Faiz Oranları

Garanti bankası e-vadeli hesabı vadeli hesaba göre daha avantajlı kampanyalar sunmaktadır. Şimdi Garanti bankası e-vadeli hesap açanlara hoş geldin faizi olarak %20’e varan faiz oranları ile hesabınızdan para çekseniz bile vadeniz bozulmadan paranızı değerlendirebilirsiniz. E-vadeli hesabın sizler için avantajları aşağıda ki gibidir.

  • Uzun vadede açmış olduğunuz e-vadeli hesaplarda stopaj avantajından faydalanabilirsiniz.
  • Hesabı açarken ne kadar kar edeceğinizi anında hesaplama yaparak karar verebilirsiniz.
  • TL dışında birçok para birimi ile hesap açabilirsiniz bunlar ; USD, EUR, JPY, CHF, GBP, SEK, SAR, RUB, NOK, DKK, CAD, AUD
  • Faiz oranı brüt olarak hesaplanmaktadır.
  • Vadesi gelmeden bozdurulan hesaplara faiz işletimi yapılmaz.

Yukarıda vermiş olduğumuz Garanti bankası e-vadeli hesap avantajlarından sizde yararlanmak istiyorsanız hemen Garanti bankası şubelerine veya Garanti bankası mobil uygulamasına girerek e-vadeli hesap veya vadeli hesap açarak paranızı değerlendirebilirsiniz. Vadeli mevduat hesaplaması için çok geç kalmadan Garanti bankası şubelerine veya Garanti bankası İnternet sitesine bekleniyorsunuz. Bunun dışında diğer bankaların mevduat faiz oranları hakkında bilgi almak ve karşılaştırma yapmak istiyorsanız daha önceden yazmış olduğumuz en yüksek faiz veren banka 2019 yazımızı okuyarak hesaplama,karşılaştırma ve değerlendirme yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.