Genç Girişimcilere Kredi Veren Bankalar (2019 Güncel)

Genç Girişimcilere Kredi Veren Bankalar (2019 Güncel)
12.06.2019
300
A+
A-

Son zamanlarda girişimcilik faaliyetleri artış gösteriyor. Başarılı projelerin değerlendirilmesi, girişimciliğin önem kazanması üzerine ilgi çekmeye başladı. Özellikle genç bireylerin girişimcilik için attığı adımlar değerlendirilerek destek verilmeye başlandı. Son zamanlarda ilginç fikir ve projeleri ile gündemde olan gençlerin girişimcilikte bulunması için devlet proje düzenlemiş ve proje kapsamında bazı bankalar kredi vermektedir.

Fikirlerinin gün yüzüne çıkması, değerlendirilebilmesi için maddi olarak desteğe ihtiyacı bulunuyor. Maddi anlamda desteğe ihtiyacı olan genç girişimcilerin önünü banka kredileri açıyor. Genç girişimcilere destek veren bankalar, yeni nesil girişimcilerin önünü açarak başarılı adımlar atmasına yardımcı oluyor.

Genç Girişimcilik Kredisi Almak İçin Koşullar Neler?

Genç girişimciler kredi almak için banka banka gezmek zorunda kalıyor. Tabi, bunun öncesinde ön araştırmaları genç girişimcilik kredisi almak için koşullar neler? olduğu yönünde. Genç girişimciye kredi vermek için bankaların farklı farklı koşulları var. Her bankanın kendine özel istekleri bulunuyor. Genç girişimcilik kredisi almak için ilk önce hangi dalda faaliyet göstereceğiniz ve bu alanda tecrübe, deneyiminizin ne derecede olduğu çok önemli. Hatta bunun için sertifika ve belgeler gerekiyor. Özellikle girişimcilik kursuna gitmeniz ve girişimcilik sertifikası almanızda fayda var.

Aynı zamanda ilgi çeken, daha önce görülmemiş projeler hazırlayarak kredi almanız daha kolay olacak. Daha önce sunulmamış, üretilmemiş, yapılmamış projelerin öncelik sırası var.

Son zamanlarda devlet destekli projelerde bankalar tarafından genç girişimciler için 50.000 TL’ye kadar kredi veriliyor. Ödeme seçeneği olarak aylık eşit taksit fırsatı sunulmakta. İşinizi geliştirmek, faaliyete geçirmek için alacağınız kredi sayesinde sizde girişimci olmaya hazır mısınız?

Genç Girişimci İçin Kredi Veren Bankalar

Genç girişimciler için hangi bankalar kredi veriyor? Girişimcilik kredisi veren bankalar hangisi? Girişimde bulunmak isteyen gençlerin yaptığı araştırmaların başında hangi bankaların kredi verdiği oluyor. Genç girişimcilere en büyük destek projeleri devlet tarafından yapıldığı için Halkbank ilk akla gelen bankalar arasındadır. Halk bankası uzun yıllar boyunca bu dalda hizmet vererek ilgi çekiyor. Eğer belirli bir projeniz var, girişimde bulunmak istiyorsanız halk bankası size destek olacak bankalar arasındadır.

Girişimcilik için kredi veren bankalar arasında Türk Ekonomi Bankası da yer alıyor. Yani TEB bankası bunun için size yardımcı olabilecek bankalardan bir tanesidir. küçük işletmesi olanlar için yardımcı olan TEB girişimcilik için kredi vererek gençlerin gözdesi haline geliyor.

Devlet bankaları girişimcilik projeleri için destek veren en iyi bankalar arasında yer alıyor. Özellikle devlet destekli projeler için devlet bankalarından kredi almak en mantıklısı diyebiliriz. Peki, genç girişimci için kredi veren diğer bankalar hangileri? QNB Finansbank, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Akbank gibi bankalar ile görüşerek projenizden bahsedebilir kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Faizsiz Genç Girişimci Kredisi Ziraat Bankasından

2019 yılında genç girişimcilik kredisi almak istiyorsanız destek ziraat bankasından geliyor. Faizsiz olarak kredi imkanı sunan ziraat bankası, 250.000 TL ye kadar kredi imkanını gençler için sunuyor. Fakat bunun için direk olarak ziraat bankasına değil Kosgeb’e başvuru yapmanız gerekiyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.