Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar 2019

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar 2019
07.04.2019
707
A+
A-

Ülkemiz hayvancılık için neredeyse dünyanın en müsait ülkelerinden bir tanesidir. Daha önce ki yıllarda atalarımız bu topraklarda dünyanın en güzel hayvanlarını yetiştirmiş ve bu hayvanlardan yararlanmışlardır. Ne yazık ki son zamanlarda Hayvancılığı olan ilgi git gide azalmaktadır. İşte hükumet bu azalmanın önüne geçmek için başlatmış olduğu kampanyalarla ve teşviklerle hem çiftçiyi hemde şehre göç etmiş kişileri köye geri dönmeleri için hayvancılık kredisi vermektedir.Hayvancılık kredisi veren bankalar hangileri yazımızın devamında görebileceksiniz.

Hayvan Kredisi Veren Bankalar

Hayvancılık kredisi için bir çok banka devlet destekli olduğu için vermektedir. Ancak bazı bankalar çok uygun faiz oranı ve vade seçenekleri ile kredi vermektedir. Bu bankalara ise Ziraat bankası , Halkbank, Vakıfbank, TEB , Şekerbank ve Denizbank diyebiliriz. Bu bankalar arasından çok az faiz oranı bulunmaktadır. Ancak yinede Devlet bankaları sizin için en makul kredi imkanını sağlayacaktır. Ziraat bankası bu bağlamda vade süresi ve faiz oranı ile ön plana çıkarak hayvancılık yapan veya yapmak isteyen çiftçilerimize çok yardımcı olmaktadır. Bunun dışında özel bankalardan ise TEB bankası diğer bankalara göre daha ön planda olarak Hayvancılık kredisi yanı sıra süt hayvancılığı kredisi de vermektedir.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi

Osmanlı döneminde zirai işlere destek sağlaması için kurulan bir kuruluş olan Ziraat bankası şimdilerde ülkemizin en büyük bankaları arasında yer alarak sadece çiftçilerimize değil hayvancılık yapanlara,inşaat yapanlara,araç alanlara, ihtiyacı olana aklınıza gelebilecek herkese kredi finansmanı sağlamaktadır. Ziraat bankası hayvancılık kredisi için belirlemiş olduğu faiz oranı yıllık %5‘dir. Tarım ve Hayvancılık bakanlığı ile ortak olarak çalışarak çiftçilerimize düşük faizli hayvancılık kredisi veren Ziraat bankası, başvurular için sizleri en yakın şubesine beklemektedir.

Şekerbank Hayvan Kredisi

Şekerbank, Özel sermayeli banka olup ve hayvancılık kredisi veren bir diğer bankadır. Şekerbank hayvancılık kredisi için bazı şartlar istemektedir. Bunlar ise aşağıda ki gibidir.

  • Öncelikle ve ilk olarak çiftçi olmak
  • 18 yaşını doldurmak
  • T.C vatandaşı olmak
  • ÇKS siteminde kayıtlı olmak
  • Deneyim olarak en az 2 yıllık hayvancı olmanız ve son olarak küçük veya büyükbaş hayvan yetiştiriyor olmanız.

Yukarı da vermiş olduğumuz şartları yerine getiren çiftçilerimiz hayvancılık kredisi alabilirler. Üstelik bu kredi için 60 aya varan vade seçeneklerinden de yararlanabilirler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.