Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 ( Hesaplama ve Başvuru Şartları )

Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 ( Hesaplama ve Başvuru Şartları )
21.04.2019
413
A+
A-

Ev almak isteyen vatandaşlar için bankalar zaman zaman faiz oranlarında uygun faiz oranları sunmaktadır. Gelin 2019 yılının en uygun konut kredisi faiz oranlarına bir göz atalım.

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 2019

Ev sahibi olmak ve kiradan kurtulmak isteyen vatandaşların ilk akıllarına gelen şey kredi çekmek oluyor. Vatandaşlar kredi çekerken tabi ki en uygun faiz oranlarını araştırıyor bizde sizlere bugün en uygun faiz oranları veren bankaları sizler için araştırdık. 2019 Nisan ayında bankalar faiz oranlarını güncelliyor. Özel bankalar % 1,77 Kamu bankaları ise % 1,28 oranında sergiliyor. Konut kredisi veren bankaların faiz oranları baktığımızda Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank %1,28 oranın da faiz imkanı sunmaktadır 120 ay vadeye kadar verilen kredilerde müşteriler 10 yıl boyunca her ay devamlı olarak 1,635 TL taksitlerle bankaya ödeme yapmaktadır. Bu ödemeler bittikten sonra 100 bin TL’lik kredide topla 19 bin 383 TL faiz ödeme yapmak durumundadır.

1. İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

İş Bankası tarafından verilen konut kredisinde 120 ay vadeli kredide faiz oranı %1,72 olduğu açıklanmıştır. 100 bin TL’lik bir kredi için bankaya yıl boyunca devamlı olarak her bankanın belirlemiş olduğu 1.975 TL taksitlerle geri ödeme yapılacaktır. Bankadan almış olduğunuz 100 bin TL’yi bankaya taksitli ödeme yaparak toplamda 238 bin 463 TL olarak geri ödeme yapmış olacaksınız.

2. Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank konut kredisi fırsatlarından yararlanmak için 2019 yılı bitmeden en yakın Akbank şubesine giderek konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Başvurular şahsen ve gerekli evraklar ile kabul edilecektir. Hesaplama için ise Akbank resmi internet sitesini kullanabilirsiniz. Sizin için yapmış olduğumuz Akbank konut kredisi hesaplama işlemi az çok kafanızda bir şeyleri belirleyecektir. Akbank’ta tıpkı İş bankası gibi faiz oranını %1,77 olarak belirlemiştir. 120 aya kadar vade şansı sunmaktadır. Müşteriler 10 yıl boyunca her ay devamlı olarak 2.015 TL taksit ücreti belirlemiştir. 10 yılın sonunda bankaya toplam olarak 243 bin 463 TL geri ödeme yapmış olacaksınız.

3. Şekerbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Ev sahibi olmanın hayali kuran ve kira ödemekten bıkan vatandaşlarımız Şekerbank konut kredisi faiz oranları hakkında öğrenmek istediklerinizi sizlerle buluşturuyoruz. Şekerbank konut kredisi faiz oranı %2.08 ile %2.29 arasında değişiklik göstermektedir. Şekerbank konut kredisi hakkında daha detaylı bilgi almak için yazımızı takip edebilirsiniz.

4. Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Geçtiğimiz günler de sitemizde de yazmış olduğumuz Vakıfbank konut kredisi faiz oranları ayrıca yazımızda da detaylı olarak incelenerek sizlerle paylaşılmıştır. Ancak yine de bilgi verecek olursak Vakıfbank konut kredisi faiz oranı %1.45 ile diğer bankalara göre en uygun konut kredisi veren banka olarak karşımıza çıkmaktadır. 120 ay vadeli olarak alabileceğiniz sarı panjur konut kredisi kampanyası ile aylık ödemeleriniz 1700 ile 1900 TL arasında değişecektir.

Konut Kredisi Başvuru Nasıl Yapabilirim ?

Konut kredisi başvurusu yapmak için yapmanız gereken ilk şeylerden birisi size en yakın olan banka şubesidir en yakın banka şubesine girerek işlemlerinizi gerçekleştire bilir daha fazla ve detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. İkinci bir seçenek olarak bankaların kolaylık sağlamak için yaptıkları internet bankacılığından işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Veya bankaların sunmuş olduğu müşteri hizmetlerine bağlanarak gerekli işlemleri yaparak başvurunuzu gerçekleştirip işlemlerinizi en kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.