Konut Kredisi Yapılandıran Bankalar Hangileridir?

Konut Kredisi Yapılandıran Bankalar Hangileridir?
03.05.2019
271
A+
A-

Konut kredisi çektikten sonra faiz oranlarının önemli ölçüde düştüğünü görüyorsanız, iyi bir hesaplama yaptıktan sonra şartların uygun olması halinde konut kredisi yapılandırması yapmanız, menfaatinize olabilecek durumlardan birisidir. Bu noktada dikkat etmeniz birtakım hususlar olup, yazımızın devamında konut kredisi yapılandıran bankalar hakkında bilgi verdikten sonra bu hususlara da değineceğiz.

Konut kredisi faiz oranlarının aşağıya çekilmesi ile birlikte, daha yüksek faiz oranlarıyla kredi çeken vatandaşlar kredi kullanımı hususunda biraz daha erkenci davrandıklarını düşünsene, bu haberimiz şimdikine göre daha yüksek faiz oranları ile konut kredisi çekenleri ilgilendiriyor.

Bankaların kredi hizmetlerinde yapılan yeni yasal düzenlemeler neticesinde, daha önceden kredi ve kredi kartı kullanan ve bu kullanım neticesinde hala borçları devam eden kişiler için, bir hak ortaya çıkmış oldu. Bu nedenle yeni düzenlemeden sonra konut kredisi faiz oranlarında indirime gidilmesi, daha önceden bu krediden yararlanmış ve hala borcu devam eden kişileri harekete geçirdi. Şayet faiz indirimi neticesinde mevcut borcunuzu yapılandırdığınız da aradaki fark sizin menfaatinize olan bir durumsa, hemen konut kredisi yapılandırması yaparak ödeyeceğimiz faiz miktarını önemli ölçüde düşürebilirsiniz.

Konut Kredisi Yapılandıran Bankalar
Konut Kredisi Yapılandıran Bankalar

Konut Kredisi Yapılandıran Bankalar

Türkiye iş bankası

Türkiye ekonomi bankası

Ziraat bankası

Yapı kredi

Şekerbank

Vakıflar bankası

Halkbank

Akbank

Garanti bankası

Gibi bankaları konut kredisi yapılandırması yapmaktadır.

Konut Kredisi Yapılandırması Öncesi Dikkat Edin

Konut kredisini yapılandırmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli husus, bankanın güncel konut kredisi faiz oranları ve sizin çekmiş olduğunuz kredinin faiz oranlarını karşılaştırmaktır. Şayet aradaki fark ödeyeceksiniz toplam tutara göre masraflarıyla birlikte daha az çıkıyorsa, yapılandırma yapmak mantıklı olabilir. Yapılandırma sonrasında masraflarla birlikte ödeyeceğiniz tutar öncekine göre daha fazla olması durumunda, yapılandırma yapmanın hiçbir mantığı yoktur.

Konut Kredisi Yapılandıran Bankalar

Konut Kredisi Yapılandırmasının Avantajları

Yukarıda bahsettiğimiz gibi doğru uygulamalar şeklinde yapılması halinde, konut kredisinin yapılandırılmasında birtakım avantajlar elde edebilirsiniz. Ancak iyi bir hesap yapmadan yapılandırma yapmak, büyük dezavantajları da içere bilmektedir.

Yapılandırma yaptıktan sonra yeni ödeme planın bütçenize daha uygun olması, yeni faiz oranlarıyla yapılması koşuluyla ödeyeceğiniz tutarın daha az olması gibi farklı avantajlara yapılandırma sonrasında sahip olabilirsiniz. Konut kredisi yapılandıran bankalar listemizde bulunan bankalardan ev kredisi çektiyseniz, yapılandırma şartları için ilgili bankalarla irtibata geçebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.