Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2019 ( SMS ile BAŞVURU )

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2019 ( SMS ile BAŞVURU )
11.04.2019
523
A+
A-

Üniversite okuyan öğrencilerin geneli 18 yaşından büyük oldukları için bir çok bankadan kredi alabilecekleri gibi kredi kartı da alabilirler. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar hangileri, başvuru şartları neler, bu yazımızda detaylı olarak göreceksiniz. Gelin hep birlikte inceleyelim.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Üniversite öğrencilerine özel olarak verilen ve faiz oranı diğer kartlara göre daha düşük ve avantajlı olan kredi kartları ve banka listesi aşağıda olduğu gibidir. Bankaların isimlerini vermeden önce şunu söylemem gerekiyor öncelikle kredi kartı almak isteyen öğrencinin kredi notu yüksek olması gerekiyor. Bankaların öğrencilerden aradığı tek şart neredeyse kredi notudur bu yüzden kredi kartı almak isteyen öğrenciler buna dikkat etmeleri gerekiyor. Şimdi gelelim öğrenciye kredi kartı veren bankalar hangileri ve yıllık kart ücretlerine;

 • İş bankası işte üniversiteli kredi kartı
 • Garanti bankası öğrenci kredi kartları (BAMEX, GS BONUS , FB BONUS )
 • Yapı kredi play kart
 • Denizbank paso bonus kart
 • HSBC campus card
 • Ziraat bankası Ziraat Genç kredi kartı
 • TEB ÜniversiTEB ( En düşük kart ücreti alan banka )
 • Vakıfbank
 • Halkbank genç paraf
 • Akbank EXİ26 öğrenci kredi kartı
 • Türkiye İş Bankası İŞTE Üniversiteli öğrenci kredi kartı
 • Şekerbank ( Üniversiteli öğrencilerden kart ücreti almamaktadır)

Yukarıda vermiş olduğumuz 11 banka öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında en önde gelen ve en uygun olanlarıdır. Faiz oranı düşük ve kart ücreti az olan bu bankalar üniversiteli öğrencilerimize okul hayatlarında destek olmak için gelir belgesi istemeden hiç koşulsuz kredi kartı imkanı sunmaktadırlar. Başvuru ve gerekli şartlar için aşağıda ki başlıkta yazmış olduklarımızı dikkatlice okuyunuz.

Öğrenciye Kredi Kartı İçin Gerekli Belgeler ve Başvuru

Öğrenciye kredi kartı başvurusu için yapmanız gereken yukarıda vermiş olduğumuz 11 bankadan size uygun olan bankaya karar verip ardından bankanın internet sitesi veya mobil uygulaması üzerinden online olarak başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonuçları anında size SMS ile olumlu yada olumsuz olarak iletilecektir. Bunun yanı sıra bu bankalara SMS ile kredi kartı başvurusu yapabilir gelir belgesi ve maaş bordrosu olayından kurtulmuş olabilirsiniz. Başvuru için gerekli sadece 2 evrak vardır bunlar şu şekildedir;
1. Nüfus cüzdanı fotokopisi
2. Öğrenci olduğunuzu kanıtlayan öğrenci belgesi
Seçmiş olduğunuz bankaya bu 2 evrakla giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Üniversiteli Öğrenci Kredi Kart Limitleri

Aslında bankalar kredi kartı verirken öğrenci yada normal vatandaşa verirken aynı strateji ile hareket ederler yani şöyle ki, Öncelikle kredi kartı verirken limiti asgaride tutarlar buda 500 ile 1000 TL arasında bir şeydir sonrası belirli bir süre aylık taksit ödemeleri takip edilerek limit artırma isteğine göre limit arttırabilirler. Aylık taksitlerini zamanında eksiksiz olarak ödeyen öğrenciler için 2500 TL’ye kadar kredi kartı limiti tanımlanabilir. Bu limit bankaya göre değişiklik gösterebilir bazı bankalar bu limiti daha da arttırarak 3000 TL kadar da yapabilirler. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar, 2019 yılında avantajlı öğrenci kredi kartları hangisi, başvuru şartları , gerekli belgeler ile alakalı olarak yazmış olduğumuz yazının sonuna geldik daha detaylı bilgi için yorum yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.