Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar 2019 ( Evin Tamamına )

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar 2019 ( Evin Tamamına )
26.04.2019
375
A+
A-

Nakit parası olmayanlara müjde, Nakit param yok ev almak istiyorum ancak banka önden peşinat istiyor ne yapabilirim diye düşünmeye son. Şimdi peşinatsız konut kredisi veren bankalar ile kiradan kurtulup ev sahibi olabileceksiniz.

Peşinatsız Evin Tamamına Kredi

Ev almak için artık peşinata ihtiyaç duymadan evin tamamına kredi alarak konut sahibi olabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere peşinatsız konut kredisi veren bankaları paylaşacağız. 2019 yılına bomba gibi düşen bu haber kiracılar için adeta bir müjde oldu. Şimdi peşinatsız ev almak istiyorum diyen herkes bankalara akın akın neredeyse hücum etmekteler. Ayrıca bu kredi ile ilgili söyleyebileceğimiz en önemli nokta ise kredi taksitleri tıpkı kira öder gibi ev sahibi olmanız olacaktır. Peşinatsız konut kredisi almak için öncelikle yapmanız gerekenler şunlardır;

 • Konut kredileri için bankalar %80 kadar kredi verirken sizin yapmanız gerek ekspertiz raporunda evin değerini fazla göstererek evin fiyatı kadar kredi alabilirsiniz.
 • %20 kadar ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.
 • Üzerinize farklı bir eviniz varsa ipotek gösterebilirsiniz.
 • Başka bir yolunuz yoksa üstünüze kayıtlı her hangi bir taşınır yada taşınmaz malınızı teminat göstererek konut kredisi alabilirsiniz.

Peşinatsız Konut Kredisi Hesaplaması

Yukarı da bahsetmiş olduğumuz eksper raporu ile 150 bin TL’lik eve eksper 150 bin TL değer biçer ise banka size konut kredisi olarak %80’ini yani 120 bin TL kredi alabilirsiniz. Ancak bankaların çalışmış oldukları eksper firmaları ile görüşerek değeri fazla göstererek evin tamamı olan 150 bin TL kredi alabilirsiniz. Evin %100’üne kredi çıkması için sizlere vereceğimiz tavsiyelerden biri budur. Diğer yöntemler ise %20 ihtiyaç kredisi, ipotek ve teminat yoludur. Vermiş olduğumuz bu yöntemler ile Evin tamına kredi alarak kira öder gibi ev sahibi olabileceksiniz.

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Yukarıda sizlerle paylaştığımız 4 farklı yöntem ile peşinatsız konut kredisi alabilirsiniz. Peki bu yöntem ile hangi bankalardan peşinat vermeden ev kredisi alabilirsiniz. Şimdi sizlerle peşinat ödemeden konut kredisi veren bankalardan bazılarını sizlerle paylaşacağız. Aşağıda ki bankalardan vermiş olduğumuz 4 yöntemden 1’ini kullanarak konut kredisi alabilirsiniz.

 • Odeabank
 • Garanti Bankası
 • Denizbank
 • Finansbank
 • Bankaların dışında olarak da Emin evim, Bir evim gibi firmalardan peşinatsız evin tamamına konut kredisi alabilirsiniz.

Peşinatsız Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Ev kredisi almak için banka sizden nüfus cüzdanı, almak istediğiniz evin tapusu, gelir belgesi, memur iseniz çalışıyor olduğunuzu kanıtlayacak belge ve bunların dışında aşağıda ki belgeleri hazırlayarak peşinatsız konut kredisi alabilirsiniz.

 • Kimlik belgesi ve fotokopisi
 • Alacağınız evin tapusu ve fotokopisi
 • Son 3 aya ait güncel faturalarınız
 • Gelir belgesi veya maaş bordrosu

Yukarıda vermiş olduğumuz belgeler ile peşinatsız konut kredisi alabilirsiniz. Ancak peşinatsız konut kredisi almanız için vermiş olduğumuz 4 farklı yöntemleri kullanarak evin tamamı için ev kredisi alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.