Şekerbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 ( Hesaplama ve Başvuru)

Şekerbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 ( Hesaplama ve Başvuru)
27.03.2019
419
A+
A-

Ev sahibi olmak isteyenlere müjde Şekerbank konut kredisi ile ev sahibi olmak artık çok kolay en uzun vade seçeneği ile konut kredisi veren Şekerbank konut kredilerinde 30 yıl vade kampanyası başlattı. 15, 20 ve 30 yıl gibi vade seçenekleri sunan Şekerbank ev sahibi olmanıza ve kendi evinizde rahat rahat oturma imkanı sağlamaktadır. Sizde Şekerbank konut kredisi faiz oranları, Hesaplaması ve başvurusu için yazımızı okuyabilir bütün detayları öğrenebilirsiniz.

Şekerbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Geçtiğimiz yıl doların artmasıyla birlikte bütün kredi türlerinde abes bir durumda artış olmuştur. Ancak bu yıl hükumetinde isteği üzerine başta konut kredileri olmak üzere bir çok kredi türünün faiz oranlarında indirim yapılmıştır. Bunlardan biriside Şekerbank’tır.
Şekerbank konut kredisini diğer bankalara göre cazip kılan özelliği vade süresinin uzun olması ve vade süresini sizin belirlemiş olmanız. 30 yıla kadar vade süresi imkanı sunan Şekerbank herkesi ev sahibi yapmak için ellerinden gelenin fazlasını yaptıklarını söylüyorlar. Şekerbank konut kredisi faiz oranları vade süresine göre değişiklik göstermemektedir. örnek verecek olursak 30 yıl vadeli almış olduğunuz konut kredisi için % 1,87 faiz oranı uygulanırken 15 yıl vadeli konut kredisi içinde % 1,87 uygulanmaktadır. aşağıda vermiş olduğumuz tablodan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Şekerbank Konut Kredisi Faiz Oranları Tablosu

VADE (Yıl)FAİZ ORANITAKSİT TUTARIAYLIK MALİYET ORANIYILLIK MALİYET ORANI
15% 1,873.878 TL% 1,8899% 25,1906
20% 1,873.784 TL% 1,8884% 25,1692
30% 1,873.745 TL% 1,8876% 25,1573

Yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz Şekerbank konut kredisi Tablosu 200 bin TL kredi tutarı için yapılmış bir hesaplamadır.

Şekerbank Konut Kredisi Hesaplaması

Şekerbank konut kredisi hesaplaması için Şekerbank resmi internet sitesini kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra siz değerli kullanıcılarımız için yukarıda yapmış olduğumuz tablodan 15,20 ve 30 yıllık vade sürelerine göre faiz oranlarını ve hesaplamasını sizlerle tablo halinde paylaştık sizde bu vade süreleri dahilinde konut kredisi almak istiyorsanız. Hesabınızı tabloyu inceleyerek yapabilirsiniz.
Bunun yanı sıra Şekerbank konut kredisi için sabit masraflar bulunmaktadır. Bunlar ise kredi tahsis ücreti, ekspertiz ücreti ve taşınmaz rehin ücretidir. toplamda bu masraflar için ise 1.850 TL vermeniz gerekmektedir.

Şekerbank Konut Kredisi Başvurusu

Şekerbank konut kredisi başvurusu için yapmanız gereken sadece Şekerbank şubelerini ziyaret etmek olacaktır. Bunun yanı sıra Şekerbank konut kredisi başvurusu için ( Şekerbank müşterileri için geçerli) Şekerbank mobil uygulaması üzerinden veya Şekerbank İnternet sitesi üzerinden İnternet bankacılığı sistemi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için gerekli belgeler ise aşağıda vermiş olduğumuz gibidir.
1. Adres belgesi
2. Nüfus cüzdan fotokopisi
3. Gelir belgesi
4. Alınacak konutun tapu fotokopisi

Ülkemizde en uygun konut kredisi veren bankalar genellikle kamu bankalarıdır. Bu konudan emin olmak ve karşılaştırma yapmak için Vakıfbank konut kredisi yazımızı okuya bilirsiniz.


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.