Senetle Kredi Veren Yerler ( 2019 GÜNCEL LİSTESİ )

Senetle Kredi Veren Yerler ( 2019 GÜNCEL LİSTESİ )
20.03.2019
922
A+
A-

Günümüzde senetle kredi veren bir çok yer bulunmaktadır. Geçtiğimiz yıl senetle krediyi özel faktoring şirketlerinden alabiliyorken 2019 yılında bunlara bir yenisi daha eklendi yani artık bankalardan da senetle kredi alabilirsiniz. Yanlış duymadınız senetle kredi veren bankalar 2019 yılında artık müşterilerine bu imkanı sunacaklar.

Senetle Kredi Veren Bankalar 2019

2019 yılından itibaren senetle para veren bankalar bu krediyi verirken genellikle kurumsal firmalara çek ve senet karşılığında kredi vermektedirler. Bankaya vermiş olduğunuz çek veya senedi banka bir teminat olarak görerek size kredi vermektedir. Bu krediyi artık bireysel olarak da alabilirsiniz. ancak bu kredi türünün bir dezavantajı bulunmaktadır. O da şöyle ki vade süresi kısa olmakla beraber faiz oranı da yüksektir. Kredi notu düşük ve kredi alamayanlar için en doğru ve güvenilir kredi alma yollarından bir tanesi senetle kredi veren bankalardan kredi almaktır. Bu yazımızda sizler için 2019 yılında senet ve çek karşılığı kredi veren bankaları hazırladık. Yazımızın devamını okuyarak bankaları ve kredi başvuru şartlarını öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Senetle Kredi

Acil nakit ihtiyacınız var ve bankalardan kredi alamıyorsanız. Elinizde ki çek ve senetleri paraya çevirebilirsiniz. Ziraat bankası senetle kredi veren 3,4 bankadan bir tanesidir. Bu kredinin sizin için avantajı ise kısa vade de işletmenizin giderlerini ve ihtiyaçlarını karşılamak için onan için en kolay yoldur. Ziraat bankası senetle kredi başvurusu için Ziraat bankası şubelerini ziyaret ederek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vakıfbank Senetle Kredi

Senetle kredi veren bir diğer banka ise Vakıfbank’tır. Kısa vade de acil para ihtiyaçlarınızı karşılamak için elinizde bulunan senet veya çekleri Vakıfbank şubelerine götürerek anında nakite çevirebilirsiniz. Genellikle bu krediyi KOBİ’lere veren Vakıfbank , Firmaların mal veya ürün satışları ile elde etmiş oldukları çekleri teminat olarak göstererek 3 aylık kısa bir sürede olsa kredi alabilirler.

Senetle Kredi Veren Yerler ( Faktöring Firmaları )

Ülkemizde BDDK tarafından izinli olarak hizmet vermekte olan faktöring şirketlerinden acil nakit ihtiyaçlarınız için para alabilirsiniz. Ancak bazı şartlar dahilinde bu kredinin sahibi olabilirsiniz. Genellikle bu yerleri sicili bozuk olan kişiler tercih etmektedir. Ancak acil nakit ihtiyacınız varsa ve başa bir yol yoksa bu yerlerden korkmadan güvenerek kredi alabilirsiniz. Genellikle büyük şehirlerde yer alan Faktöring şirketleri örneğin;Adana,Mersin,İstanbul,Ankara,Bursa,İzmir,Antalya,Konya,Trabzon,Diyarbakır,Gaziantep gibi yerlerde hizmet vermektedirler. Faktöring şirketleri ülkemizde bir kaç yıldır çoğalarak büyümeye başlamasıyla birlikte sicili bozuk ve kara listede olanlar, bankadan kredi alamayanlar İnternet üzerinden senetle kredi veren yerler, senetle kredi veren kuyumcular gibi yerlerin adres ve numaralarını aramaya başlamıştır. Sizde bu yazımızı okuyarak acil para lazım ne yapmalıyım demeden senetle para veren yerleri bulabilir ve sıkıntılarınıza son verebilirsiniz.

Dikkat Etmeniz Gereken Yerler !!! [ÖNEMLİ]

Senet karşılığı para almak isteyen vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken önemli hususlar; bilmediğiniz ve araştırmadan kaçak ve resmi olmayan şirketlerden senet karşılığı para almayınız. Para alacağınız yerlerin BDDK izinli olarak çalışması ve ismi duyulmuş bir firma olması çok önemlidir. Ayrıca bunun yanı sıra senet karşılığı sahışlardan ve şirket görünümlü yazıhaneleri olan yerlerden kesinlikle senetle para almanız tavsiye edilmemektedir. tefecilere kendinizi kaptırabilirsiniz. Bunun yapmanız gereken senetle para veya kredi alırken çok araştırma yapma ve güvenilir yerlerden veya bankalardan çek veya senet karşılığı kredi alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.