Setcard Bozdurma Nakit Paraya Çevirme

01.08.2019
519
A+
A-

Setcard bozdurma işlemi hakkında bilinenler

Setcard bozdurma işlemi bir çok kurumsal firma çalışanının merak konusu olmuştur. Çeşitli firma sahipleri günümüzde şirket içerisinde yemek uygulamasından ziyade ön ödeme özelliğine sahip olan Setcard’ı tercih etmektedir. Setcard kurumsal firmaların en çok tercih ettiği, çalışanlarına alternatif seçebilecekleri ödeme sistemlerden biridir. Setcard ile çalışan kişi yemek yiyeceği yeri ve yemeği kendi seçebilmektedir. Kısacası firma çalışanlarına bu kart aracılığı ile özgür seçim hakkı sunmaktadır.

Türkiye’de alternatif yemek hakları kullanımı adına kullanılan kart çeşitlerinden biri de Setcard’dır. Bu kart içerisinde genel olarak 30 günlük bir bakiye bulunmaktadır.  Kurumsal firmalarda Setcard uygulaması ile yemek haklarını kullanan kişilerin en çok merak ettikleri konu ise 30 günlük bakiyeyi kullanılmaması durumunda Setcard içerisindeki parayı nasıl nakite çeviririm?

Setcard Nedir?

Setcard kurumsal alanda çalışan bireylere verilen, içerisine kredi kartı ile de dolum yapılabilen, bir yemek hak kartıdır. Setcard uygulamasını dilerseniz kendiniz kullanabilir, dilerseniz de yakınlarınıza bu kartı vererek onların Setcard’lı olmasını sağlayabilirsiniz.

Setcard gibi çalışanlar adına alternatif yemek uygulama hizmeti sunan pek çok kart çeşidi bulunmaktadır. Bunlar Multinet, Ticket ve benzerleridir. Ancak bu kart çeşitlerinin her birinin çalışma prensipleri aynı kapsam altında toplanmaktadır.

Kurum tarafından her ay Setcard içerisine ortalama olarak 400 TL ile 550 TL arasında bir yükleme yapılmaktadır. Yükleme miktarları kurumdan kuruma değişiklik göstermekle birlikte sabit bir fiyatlandırma yoktur. Setcard benzeri kart olan Multinet ile dilediğiniz harcamayı yapabilirsiniz. Kurumsal firmanız eğer Multinet’i kullanıyor ise sizler bu kart ile giyim, eğitim, spor gibi pek çok harcamanızı bu kart aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Setcard aracılığı ile sadece yemek hizmeti dışında anlaşmalı olan AVM, market ve çeşitli kurumlardan sizler de diğer ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Çok geniş kapsamlı olarak uygulanan Setcard, kurumların çalışanlarına özgürlük tanıması adına uygulamaya giren bir çalışma prensibidir. Setcard ile çalışanı sabit bir yemek üzerinden şartlandırmak yerine, özgür olarak kendi seçebilecekleri yemek, gıda ile besin öğeleri tamamlamaları beklenmektedir. Türkye’de özellikle İstanbul şehrinde yaygın olarak kullanılan Setcard ile çalışanlara alternatif yemek seçeneği sunulmaktadır.

Setcard Nasıl ve Nerede Bozdurulur? Nasıl Nakit Paraya Çevrilir?

Setcard içerisindeki parayı nakite çevirme işlemini kolayca ve anında gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Ancak Setcard uygulamaları daha çok büyük şehirler içerisinde uygulandığı için bu karttaki paraları büyük şehirlerde kolayca nakit paraya çevirebilirsiniz.

Setcard içerisindeki para o kart ile anlaşmalı olan AVM, çeşitli benzin istasyonları ve marketlerde nakit paraya çevrilebilmektedir. Ancak nakit paraya çevirme hususunda bir komisyon kesilmesi söz konusu olaiblir. Ortalama olarak Türkiye’de Setcard bozdurma işleminden %15-%20 oranlarında komisyon kesilmektedir.

Örnek verecek olursak, Setcard içerisindeki bakiyeniz 500Tl olduğunu varsayalım. Kart içerisindeki parayı nakit paraya çevirirken kesilecek komisyon ise %10 olsun. 500*%10=50Tl olacaktır. Yani nakit paraya çevirdiğinizde Setcard’dan sizlere 450TL nakit para verilecektir. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.