Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 2019 ( Anında Kesin Çözümler)

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 2019 ( Anında Kesin Çözümler)
19.03.2019
1.338
A+
A-

Sicili bozuk ve kara listede olup kredi almak isteyenler, sicilim bozuk acaba kredi alabilir miyim demesin artık, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda sicili bozuk olana kredi veren bankalar kredi vermeye devam ediyor.

Ülkemizde bir çok kişi fatura ödemelerini ve kredi ödemelerini düzenli yapmadığı için sicilleri bozulmaktadır. Ancak bankaların son yıllarda başlatmış olduğu sicili bozuk olana kredi kampanyaları ile artık bu kişilerde bazı prosedürleri yerine getirerek kredi alma şansına sahiptirler. Önce ki yıllarda sicili bozuk olana ve kara listede olana hiç bir banka veya resmi kurumdan kredi gibi bir şans verilmezken yeni getirilen yasa ve kanunlarla artık sicili bozuk olanlarda kredi çekme şansına sahipler. Şimdi yazımızın devamını dikkatlice okuyarak avukatlık olana, kara listede olana, sicili bozuk olana ve yasal takipte olana kredi veren bankalar hangileri görelim.

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Sicil affı ile birlikte bankalar sicili bozuk olana ve kara listede olana kredi vermeye başladılar. Hata bu konu ile ilgili olarak bir çok banka televizyonlarda ve reklamlarında sicili bozuk olana kredi veriyoruz, kara listede olana kredi verilir şeklinde reklamlar vermiştir. Sicili bozuk olanların yanı sıra önce ki yıllarda kredi notu düşük olana bile kredi verilmezken şimdilerde kredi notu düşük olana kredi veren bankalar bile bulunmaktadır. Bu durumdan dolayı mağdur olan vatandaşlarımız için hükumet tarafından yeni düzenleme getirilerek kara listede, kırmızı kalem yemiş ve sicili bozuk olmasına rağmen öğretmen,memur,SGK’lı, emekli,esnaf ve farklı işlerle uğraşan bir çok vatandaşımıza bunun müjdesi verildi. Artık Sicili bozuk olan ve kara listede olan 100 bin TL’ye kadar kredi kullanabilecekler.

Sicili Bozuk Olan Kişiye Kimler Kefil Olabilir ?

 1. Öncelikle kefil olacak kişi SGK’lı veya Emekli sandığı çalışanı olması gerekiyor.
  2.Kefil olacak kişinin kredi notunun yüksek olması gerekiyor. ( Burası çok önemli çünkü bankalar kredi verirken öncelikle kişinin kredi notuna bakarlar)
  3. Kefil olacak kişi evli biriyse eşinden rızası olduğuna dair imzalı belge gösterilmesi gerekiyor.
  4. Kredi taksitlerinin kefil olan kişinin aylık kazancının yarısı kadar olmalıdır.
  5. Bağ-Kur kayıtlı vatandaşlarımız kefil olabilir.
  6. Düzenli kazancı olan ve kazancını belgelerle gösterebilen esnaflar kefil olabilir.
  7. Gayrimenkul geliri olan yani kira geliri olup ve gelirini belgeleyen kişiler kefil olabilir.
  8. Devlet memurları kefil olabilir.

Aktif Bank Sicili Bozuk Olana Kredi Veriyor

Aktif bank şubesi olmadan internet üzerinden hizmet veren bir finans kuruluşudur. Aktif bankın resmi internet sitesini takip ederek de öğrenebilirsiniz. Aktif bank sicili bozuk olanlar için kredi notu veya kara listeye bakmadan müşterilerine kredi vermektedir. Ancak kredi notuna göre faiz oranı uygulamaktadır. Aktif bank emekliye ,memura , esnafa ve özel sektör çalışanlarına internet üzerinden başvuru yaparak 30 bin TL krediyi anında alabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlar İçin Kredi Alma Yolları

Kefil Göstererek Kredi Almak 2019

Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank, Akbank, Odea Bank, Anadolubank, Fibabanka, Şekerbank, Denizbank, QNB Finans Bank, HSBC Bank, ING Bank, Türk Ekonomi Bankası, Alternatifbank, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Burgan Bank gibi bir çok bankaya kefil göstererek kredi alabilirsiniz. Kefil göstererek kredi almanın mantığını sizlere şu şekilde açıklayabilirim; Kredi almış olduğunuz bankaya kredi taksitlerinizi veya borcunuzu ödemediğiniz taktirde banka bu borcu sizin adınıza kefil göstermiş olduğunuz kişiden alarak kendisini riske atmadan ve müşterilerini geri çevirmeden iş yürütmektedir. Bu şekilde işleyiş sağlayan bankalar sicili bozuk olana kredi veriyor. Peki sicili bozuk olan kişilere kimler kefil olabilir aşağıda ki başlıkta maddeler halinde inceleyelim.

YORUMLAR

 1. Erhan dedi ki:

  Günlerdr nette sicili bozul olana kredi veren bankalari arıyorum tsk ederim bu güzel yasınız için yazilarınızın devamımı bekliyorum