Temassız Ödeme Nasıl Kapatılır ( Hesap Kartı ve Kredi Kartı )

Temassız Ödeme Nasıl Kapatılır ( Hesap Kartı ve Kredi Kartı )
03.04.2019
878
A+
A-

Kredi kartı ve hesap kartlarında temassız ödeme kapatma ve nasıl kapatılır hakkında yapmanız gereken her şeyi bu konuda bulabilirsiniz. Günlük hayatımızda artık neredeyse bütün alışverişlerimizi kredi kartı veya hesap kartı ile yaptığımız bu günlerde dikkat etmemiz gereken bir konuda kartımızın temassız ödemeye açık olmasıdır. İnternet de bazı sosyal medya sitelerinde bir çoğumuz da görmüştür temassız ödemeye açık bir kredi kartı veya hesap kartı cebimizdeyken kirli düşünceye sahip kişiler tarafından hesabınızdan para çekilebiliyor. Bu gibi durumlara maruz kalmamak için bir çok kişi temassız ödeme kapatma yollarınızı arıyorlar gelin birlikte inceleyelim.

Temassız Ödeme Kapatma Yolları

Temassız ödeme aslında kullanmasını bilenler için kredi kartlarının en güzel özelliklerinden bir tanesidir. Ancak güvensiz olduğunu düşünen müşteriler temassız ödeme kapatma için mobil uygulama yolu ile veya müşterisi olduğu bankanın müşteri hizmetlerini arayarak hesap kartını yada kredi kartını temassız ödemeye kapatabilirler. Bu işlemi bazı bankalar İnternet sitelerindeki online işlemlerden de yapabilirler. Temassız ödeme kapatma yollarını arayan müşterilerin yanı sıra temassız ödemeye açmak içinde bir çok kişi müşteri hizmetlerini aramaktadır. Ancak bu konu ile ilgili sizlere bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Kartınızı müşteri hizmetlerini arayarak temassız ödemeye açtırdığınız da temassız ödeme limitini düşük yaparak oluşabilecek riski azaltabilirsiniz.

Temassız Ödeme Kapatma ve Açma Adımları

  • Temasız özelliği kapatmak isteyen müşteriler müşteri oldukları bankaların müşteri hizmetlerini arayarak Kart bilgileri ve Kimlik bilgileri doğrulaması ardından temassız özelliği açtırabilir veya kapatabilirler.
  • Bunun yanı sıra Müşteri hizmetleri ile uğraşmadan ve şubeye gitmeden online işlemler sekmesinden veya mobil uygulamadan yararlanarak temassız ödeme özelliği açtırılıp veya kapatılabilir.
  • Ancak ben bunlarla uğramam diyorsanız sizin için en uygun olanı banka şubesine giderek ıslak imza ve kimliğinizle birlikte kredi kartı veya hesap kartı temassız ödeme kapatma veya açma yaptırabilirsiniz.

Yukarı da vermiş olduğumuz 3 farklı yolla kartınızı temassız ödeme yoluna kapatabilirsiniz. Bankalar müşteri memnuniyetine önem verdikleri için en kısa sürede talebinizi dikkate alarak hesabınızı temassız ödemeye kapatacaklardır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.