Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme ( Sorgulama ve Hesaplama )

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme ( Sorgulama ve Hesaplama )
12.04.2019
976
A+
A-

Ücretsiz kredi notu öğrenme yolları ve ücretsiz kredi notu sorgulama nasıl yapılır ? E-Devlet kredi notu sorgulama adımları nedir ? Hepsi ve daha fazla kredi notu öğrenme yolları bu yazımızda mevcuttur. Sizde ücretsiz kredi notu öğrenmek için yazımızı dikkatlice okumalısınız.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Yolları

Kredi notu nedir ne işe yarar? Kredi notu öncelikle şunu söylemek istiyorum ki bankacılık işlemlerinizin bütün hepsinde karşınıza çıkan şeydir. Yani kredi notunuz düşükse kredi alamazsınız, Kredi notunuz düşükse kredi kartı alamazsınız ve daha bir çok şey, Kredi notu sizin fatura ödemelerinizden tutun, her hangi bir şirketten taksitli bir alış veriş yapıp taksitlerinizi düzenli ödeme yapıp yapmamanıza kadar her şeyin toplamıdır. Kredi notunuzun yüksek çıkması için fatura ödemelerinizi, taksit ödemelerinizi zamanında yapmanız gerekiyor. Ödemelerinizi zamanında yapmıyorsanız kredi notunuz olumsuz yönde eksilecektir. Şimdi gelelim ücretsiz olarak kredi notu öğrenme yollarına 9 farklı yol ile kredi notunuzu ücretsiz olarak sorgulayabilirsiniz. Bu adımları birlikte inceleyelim.

Akbank Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Akbank üzerinden kredi notunuzu ücretsiz olarak öğrenmek için öncelikle Akbank müşterisi olmanız gereklidir. Bunun dışında olarak Akbank internet sitesine girerek ücretli bir şekilde kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz. Akbank müşterileri kredi notu sorgulaması için şu adımları izlemesi gereklidir. Akbank direkt uygulamasını indirerek TC kimlik numarası ve İnternet bankacılığı şifrenizi girerek Akbank mobil uygulamasına giriş yapınız. Ardından Başvuru ve Nakit ihtiyaçlarım sekmesine girerek Findesk risk raporu linkine tıklayınız. Son olarak tekrardan Findesk risk raporu bireysel kullanıcılar sekmesini seçerek ücretsiz kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz.

E-Devlet Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

E-devlet sisteminin gün geçtikçe gelişerek neredeyse bütün resmi işlemlerinizi buradan yapabiliyorsunuz. Şimdi E-devlet bir yenilik daha getirerek ücretsiz kredi notu sorgulama sistemi geliştirdi. E-devlet ücretsiz kredi notu sorgulaması yapmak için E-devlet sistemine giriş yaparak vermiş olduğumuz adımları takip edip ücretsiz kredi notu hesaplaması yapabilirsiniz. Şifrenin yoksa PTT şubelerinden E-devlet şifresi alarak TC kimlik numaranız ile giriş yapınız. Ardından kredi notu sorgulama sekmesine girip ücretsiz kredi notu hesaplaması yapabilirsiniz.

SMS ile Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Bankaların son çıkan teknolojileri en yakından takip edip ve Mobil internet döneminin de gelişmesi ile birlikte Bankalar müşterileri için SMS ile kredi notu sorgulama sistemleri geliştirmişlerdir. Ücretsiz olarak sms ile kredi notu sorgulamak için Türkcell , Türk Telekom veya Vodafone hatlarından birini kullanmanız gereklidir. 3 farklı operatörden kredi notu sorgulama yolları aşağıda ki gibidir.
Türkcell kredi notu öğrenme adımları : TC KİMLİK numarası BOŞLUK DOĞUM YILI yazarak 1122‘e SMS olarak göndermeniz yeterli olacaktır.
Türk Telekom kredi notu sorgulama adımları : Aynı işlemleri yaparak yine aynı numara olan 1122’e SMS atmanız yeterli olacaktır.
Vodafone kredi notu sorgulama için; TCKN boşluk DOĞUM YILI yazıp 1122’e SMS atmanız yeterli olacaktır.

Yukarıda vermiş olduğumuz adımları takip ederek Ücretsiz kredi notu öğrenme, Hesaplama ve KKB analizi yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.