Ziraat Bankası Emekli Kredisi 2019 ( Faiz Oranları ve Hesaplama )

Ziraat Bankası Emekli Kredisi 2019 ( Faiz Oranları ve Hesaplama )
31.03.2019
457
A+
A-

Eğer emekli iseniz Ziraat bankasında kredi çekmeniz hem kolay hemde daha avantajlı bir imkan sağlamaktadır. İyi şartlar altında verilen emekli kredisi, ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi gibi kredilere sahip olma imkanınız vardır. Emekli bireylere en uygun ve en kolay şekilde ve faizsiz emekli kredisi imkanı sunarak en iyi şekilde kredi vermektedir. Emeklilere özel olarak verilen emekli kredisi faizsiz bir şekilde 12, 24, 36 veya 48 aylık vadeler ile sunulmaktadır.

Emekli Maaşını Ziraattan Alanlara Özel Kredi

Eğer Ziraat bankasından emekli maaşınızı alıyorsanız veye emekli maaşınızı Ziraat bankasına taşırsanız Ziraat bankası sizlere en kolay ve pratik bir şekilde kredi sahibi olma imkanı sağlamaktadır. Diğer bankalar 80 yaş altı emekli bireylere kredi vermeye biliyor. Bu nedenle emekli vatandaşlar parasal sıkıntı yaşayabiliyor. Ziraat bankası toplu halde para ihtiyacı olan emekli müşterilerine kredi verme imkanı sağlamaktadır. Eğer düzenli bir aylık geliriniz varsa bu kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Bu şekilde eksiklerinizi kapatabilirsiniz Ziraat bankası emekli hesabınız olsa bile sizden belirli şartları yerine getirmeniz istenecektir. özel faiz oranlarından faydalanmak istiyorsanız. İnternet bankacılığı, DASK veya konut sigortası gibi konulardan en az 2`sine sahip olmanız gerekmektedir. Bu kampanyaya emekli bireyler dışında kimsenin başvurusu kabul görülmeyecektir. Daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız en yakın şubeye veya müşteri hizmetlerini arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Başvuru ve Şartları

En önemli şartı emekli olmanız ve emekli maaşınızı Ziraat bankasından almanız gerekmektedir. Ziraat bankasının sizlere sunmuş olduğu 2 tür kredi imkanı vardır bunlar; tüketici ve konut kredisidir bunlara sahip olmak için ayrı ayrı şartlar bulunmaktadır. Tüketici kredisine sahip olmak için gereken şartlar Konut sigortası, DASK, eşya sigortası , bireysel emeklilik sistemi, ailem ziraat güvencesi. Bunlardan en az 2`sine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bunlardan 2’sine sahip değilseniz kampanyalardan yararlanamazsınız. Konut kredisi için istenenler ise şunlardır; Doğal afet sigortaları kurumu, internet bankacılığı, BES, AZG Bunlardan en az 3’üne sahip olmanız şarttır eğer bunlardan en az 3 tanesine üye değilseniz başvurularınızı gerçekleştirerek özel faiz imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Ziraat bankasından emekli kredi almak istiyorsanız sizden istenecek belgeler;
1. Kimlik belgesi
2. Emeklilik belgesi
3. 6 Adet fotoğraf
4. İkametgah
Ziraat bankası emekli kredisi başvurusu yapmak için yukarıdaki evrakların hepsini bulundurmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra Ziraat bankası internet bankacılığı ile telefon bankacılığı kanalı ile başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat bankasından emekli maaşını alan müşterilere kimlik kartlarıyla kredi başvurusu yapılmaktadır eğer kredi onaylanırsa krediyi banka hesap kartına yatırılır. Kredinizin faiz oranları banka tarafından onaylandığı için başvuru yapmak için şubelere gittiğinizde ne zaman ödemeye başlayacağınız ve ne aylık ne kadar ödeme yapmanız gerekmektedir öğrenmek için banka yetkilileri tarafından bilgi sahibi olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.